Myśli samobójcze przyjaciela z powodu nieszczęśliwej miłości

Witam, Mój przyjaciel zakochał się w dziewczynie. Jest w niej zakochany od 7 lat. Skomponował dla niej piosenkę. Ona napisała mu żeby się odczepił. Bardzo to przeżył. Przez tydzień prawie nic nie jadł. Już od kilku miesięcy chodzi zmartwiony. Jest z nim coraz gorzej. Chce się zabić. Mówi że to jest jej rozkaz i musi go wykonać żeby była szczęśliwa. Może związane z tym jest to, że jego ojciec surowo go wychowuje. Co zrobić?
ponad rok temu

Brzmi to raczej niepokojąca... wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna, może uda się Panu uświadomić przyjacielowi, że być może potrzebuje pomocy, leków żeby się lepiej poczuł