Na co wskazują moje wyniki?

Witam! Mam 38 lat i nadciśnienie tętnicze wysokie, problemy z żołądkiem, wyciety woreczek żółciowy i teraz zrobione wyniki są takie: WBC: 5.4 K/uL, HGB: 10.4 g/dL, HCT: 31.2 %, MCV: 66 FL, MCH: 22.0 pg, MCHC: 33.3 g/dL, PLT: 305. k/uL. Mocz - analiza ogólna. Kolor moczu: żółty. Przejrzystość: I. mętny, pH kwaśny. Ciężar właściwy: 1.025. Białko: opalescencja. Glukoza: nieobecna. Urobilingoen: w normie. Bilirubina: nieobena. Keton: nieobecny. Osada Moczu: nabłonki płaskie: dość liczne wpw. Leukocyty: 6-8 wpw. Kryszt. szczaw. wpania: nieliczne wpw. Pasma śluzu: pojedyncze wpw. Bakterie: dość liczne wpw. AspAT: 64,00. Cholesterol: 192,49. Trójglicerydy: 106,18. AIAT: 111,20. macki28. Posty: 1 Dołączył: 2009-10-23, 17:59

38 LAT ponad rok temu

Witam!

Wyniki morfologii krwi wskazują na niedokrwistość mikrocytarną. Zasadne jest oznaczenie stężenia żelaza w surowicy wraz z innymi parametrami tzw. gospodarkli żelazowej, gdyż jest to najczęstsza przyczyna tego rodzaju niedokrwistości.

W badaniach biochemicznych podwyższone są transaminazy, enzymy wątrobowe.

W badaniu moczu niepokoi występowanie białka, kryształków szczawianu wapnia (moga wskazywać na obecność kamicy moczowej). Ponadto zbyt wysoka liczba leukocytów, liczna flora bakteryjna moga wskazywać na zakażenie układu moczowego, bądź nieprawidłowe pobranie moczu do badania.

Właściwa interpretacja wyników nie jest możliwa bez szerszej wiedzy na temat ogólnego stanu Pani zdrowia, zatem wymaga wizyty u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie