Na co wskazuje podwyższony Androstendion?

Witam, od roku mam problem z okresem zostały mi zlecone badania i podaję niżej moje wyniki z tego co zauważyłam mam podwyższony Androstendion i DHEAS. Na co to może wskazywać i jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Androstendion > 10,0 ng/ml Endrostendiol 36,71 pg/ml Testosteron 0,68 ng/ml DHEAS 490,5 TSH 0,93 TSH 1,24 FT4 12,92 FT3 3,16 Pozdrawiam:)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwiększone stężenie androstendiony i DHEA obserwuje się u kobiet w guzach kory nadnerczy i jajników, we wrodzonych defektach syntezy sterydów nadnerczowych. W tym przypadku konieczna jest dalsza diagnostyka. Można podejrzewać także zespół policystyczych jajników. Warto to wykluczyć.