Na czym polega ECPW nacięcia brodawki?

Witam nie piję alkoholu, nie palę papierosów,27.09.2012r. usunięcie woreczka żółciowego laparoscopowo,po zabiegu 5 pobytów w szpitalu ostre zapalenie trzustki i przewlekłe jestem na diecie trzustkowej, schudłam przez ten okres choroby 16kg, obecnie ważę 45kg.Po badaniu w analgosedacji w badaniu EUS PŻW w odcinku dystalnymśr 6-7mm w jedo śwoetle widoczna zagęszczona tereść odpowiadająca błotku żółciowemu.Podejrzenie mikrokamicy dróg żółciowych.Mam zabieg ECPW nacięcie brodawki? Co to za zabieg?

http://portal.abczdrowie.pl/ecpw
W czasie tego badania obrazowego można dokonać dodatkowyh czynności zabiegowych takich jak np.: nacięcia brodawki Vatera (wspólnego ujścia dróg żółciowych i przewodu trzustkowego zakończonego zwieraczem) lub usunięcie złogów z dróg żółciowych (np. za pomocą kleszczyków, koszyczka czy balonika). Wszystkie te czynności usprawniają drożność dróg żółciowych czy też przewodu trzustkowego.