Na czym polega operacja oczu?

Dzień dobry, jestem dziewczyną i mam 15 lat... Od urodzenia choruję na astygmatyzm, nadwzroczność i zeza, który się powoli zmniejsza... Noszę szkła cylindryczne, w prawym -0,5, w lewym -3 . Chciałabym zrobić operację, na czym ona polega i czy mogę zrobić sobie ją w moim wieku? Bo lekarz mi na to nie pozwala... Czytałam gdzieś w internecie, że ludzie po prostu przestawali nosić okulary i im się astygmatyzm ustabilizował, można powiedzieć nawet, że się zmniejszył z czasem - czy jest taka możliwość, żeby u mnie też się tak stało? A może mogłabym spróbować szkła kontaktowe?

Witam !
Jeżeli mowa o chirurgii refrakcyjnej - laserowej korekcji wzroku, czyli zabiegu wykonanym na rogówce, to po pierwsze jest Pani faktycznie za młoda, a po drugie przeszkodą może być zez, który często przebiega z niedowidzeniem.
Warunkiem podstawowym jest stabilizacja wady przez co najmniej rok przed zabiegiem, a w tym wieku to niemożliwe, gdyż Pani oczy rosną razem z Panią. Z tego samego względu może też w ciągu najbliższych lat zmienić się wartość astygmatyzmu.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będą faktycznie soczewki kontaktowe.
Pozdrawiam