Nabrzmiała i boląca pierś u 45-latki

problemem jest nabrzmiała i boląca pierś(jedna) kobieta 45 lat nie mająca dzieci.na poczatku był ten sam problem pierwsza piersia przeszedł i pojawił się w drugiej i dłużej trwea.jaka może byc przyczyna?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi i stanem zapalnym piersi.