Nabycie wady rozszczepu wargi u dziecka po 22 tygodniu ciąży

W 22tyg.ciąży na USG w3D lekarz nie stwierdził żadnej wady u dzidziusia,a teraz w 37 tyg.na zwykłym USG lekarka podejrzewa rozszczep wargi. Czy to możliwe że dziecko nabyło wadę po 22tyg.ciąży

Ta wada wykształca się wraz z rozwojem płodu, a rozszczep wargi może być rożnego stopnia i nasilenia. Może wcale nie być widoczny w 22 tygodniu ciąży, a dopiero zauważalny w 37 tygodniu, gdy płód jest już duży. To tylko podejrzenie. Wszystko okaże się dopiero po urodzeniu.