Naciekający rak przewodowy gruczołu piersiowego

naciekajacy rak przewodowy gruczołu piersiowego BR I(2+2+1) mat.1;.-8000/3 t-04020 badanie z bloczka 10008 c/13 receptor HER-2: (0) st. ujemny receptor ER:(3+)100% wybarwionych jąder komórek raka receptor PgR:(2+/3+)85% wybarwionych jąder komórek raka indeks proliferacyjny Ki67(+)18% wybarwionych jąder komórek raka podtyp raka piersi :luminalny B HER(-) dodam ze mama ma 77 lat prosze o interpr. wynikow z biopsji mammotomicznej

Witam serdecznie!

Rak przewodowy sutka to najczęstsza postać raka piersi. Naciekający - czyli guz nowotworowy nacieka okoliczne tkanki. Co do skrótów literowych to oznaczają one czy rak posiada receptory hormonalne. Receptory Er (estrogenowe) i PR (progesteronowe) determinują możliwość zastosowania w leczeniu leków o działaniu hormonalnym. Z kolei HER-2 oznacza receptor HER-2. Rak posiadające HER-2 są bardzo agresywne, szybko rosną. U Pani na szczęście receptor ten jest ujemny.