Naciekający rak przewodowy sutka

Naciekający rak przewodowy G3 sutka. Badanie receptorów: ER: 0% komórek, TS 0/8/negatywny. PR: 0% komórek, TS 0/8/negatywny/. HER-2: 0 /negatywny/ LZH: 1 RX: 2. co to znaczy? Jakie jest dalsze leczenie?

Witam serdecznie!

Rak przewodowy sutka to najczęstsza postać raka piersi. Naciekający - czyli guz nowotworowy nacieka okoliczne tkanki. G3 oznacza stopień złośliwości, który rozpatruje się w skali od g1 do G3. G3 niestety oznacza raka o największym potencjale agresywności, czyli rośnie szybciej niż G3 i ma większą skłonność do dawania przerzutów niż G1 lub G2.

Co do skrótów literowych to oznaczają one czy rak posiada receptory hormonalne. Receptory Er (estrogenowe) i PR (progesteronowe) determinują możliwość zastosowania w leczeniu leków o działaniu hormonalnym. Jeżeli Er i Pr wynoszą 0% wtedy oznacza to, że rak tych receptorów nie ma i leczenia takiego zastosować nie będzie można. generalnie uważa się, że jeżeli rak posiada receptory rokowanie jest nieco bardziej korzystne.

Z kolei HER-2 oznacza receptor HER-2. Rak posiadające HER-2 są bardzo agresywne, szybko rosną. U Pani na szczęście receptor ten jest ujemny.

Co do postępowania to niestety mam zbyt mało danych, aby się wypowiedzieć na ten temat. Istotny jest Pani wiek, wielkość guza, czy wynik jaki Pani napisała pochodzi z operacji wycięcia guza czy biopsji gruboigłowej? Operacja sama w sobie pozwala na ustalenie dalszego postępowania i rokowania, gdyż ocenia się czy są przerzuty w węzłach chłonnych.

Jeżeli uzupełni Pani swoją historię, to będę mogła się szerzej wypowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie