Naczyniak żylny w części obwodowej mózgu

Wykryto u mnie w części obwodowej- tylnej półkuli móżdżku widoczny odcinkowo nieco poszerzone naczynie żylne ulegające rozgałęzieniu wielkości 6mm- naczyniak żylny Co to oznacza i w jaki sposób się to leczy?

Aleksander Ropielewski

W zależności od objawów i progresji naczyniaka możliwe, że będzie konieczna operacja. Naczyniak to malformacja naczynia -w wyniku osłabienia ściany naczynia dochodzi do jego poszerzenia. Niebezpieczne są sytuacje, gdy naczyniak uciska struktury mózgowe oraz jego pęknięcie. Proszę zapisać się na wizytę do neurochirurga, który oceni stopień zagrożenia dla Pani zdrowia i ew. sposób leczenia lub częstość konsultacji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski