Nadciśnienie u młodych osób

Mam 26 lat, od roku zauważyłam u siebie nadciśnienie. Byłam u kilku lekarzy, którzy ignorowali mój problem, jedna pani doktor przepisała mi tabletki C*** 2,5. Czułam się po nich fatalnie, słabo i sennie. I tak zaprzestałam stosowania. Ostatnio towarzyszy mi silny ból głowy (mam wrażenie, że bolą mnie gałki oczne od tyłu, jakkolwiek to brzmi:)) oraz silny nacisk od tyłu głowy. Pomiar ciśnienia też nie jest zadowalający 136/96,140/87,141/94. Pomiar ciśnienia odbywa się rano kolo 8.30 - bez wysiłku po przebudzeniu się. Czy powinnam zareagować, czy nie jest to jeszcze taki problem? Mam dość lekarzy, którzy dziwnie na mnie patrzą - jak taka młoda dziewczyna i ciśnienie - na pewno coś wymyśla sobie. Gdzie powinnam się udać w razie leczenia? A może spróbować prywatnie?

Witam!
Przede wszystkim Pani wiek nie wyklucza występowania nadciśnienia, a przedstawione wyniki nie są wartościami prawidłowymi (nie są też bardzo niepokojące). Przedstawione objawy mogą być związane z nadciśnieniem. W każdym razie proponuję przez 14 dni mierzyć ciśnienie 2xdziennie po przebudzeniu i ok 18. Jeśli większość wyników będzie przekraczać 140/90 wówczas należy zgłosić się do lekarza rodzinnego. Wystąpienie nadciśnienia w tak młodym wieku zawsze powinno wzbudzić czujność. Jeżeli w rodzinie występuje nadciśnienie i choroby układu krążenia, to można podejrzewać nadciśnienie tętnicze pierwotne (samoistne). Jeśli natomiast w rodzinie nie ma takiego wywiadu to należy wykonać kilka badań podstawowych w celu wykluczenia chorobowych przyczyn nadciśnienia, tzn. morfologię krwi, analizę moczu, EKG, USG jamy brzusznej, zdjęcie RTG klatki piersiowej oraz stężenie TSH. Proponuje przeprowadzić rejestrację swojego ciśnienia i gdy będzie podwyższone, zgłosić się do lekarza rodzinnego. Chociaż wartości nie są bardzo duże to warto wyjaśnić przyczynę i zlecić ewentualne leczenie (chociażby ziołowe preparaty uspokajające jeśli przyczyną nadciśnienia jest w dużej mierze stres czy lęk).
Pozdrawiam serdecznie!