Nadmiar napletka, stulejka i załupek i swędzenie po zabiegu

Jestem po zabiegu rozpoznanym jako: Nadmiar napletka, stulejka i załupek. Aktualnie jestem trzeci dzień po zabiegu i odczuwam swędzenie na penisie oraz ból i dyskomfort podczas zmiany opatrunku. Mam też pytanie co do opuchlizny jaka mi się zrobiła pod żołędziem (tzw. oponka). Jak mogę załagodzić swędzenie oraz ból i dyskomfort podczas zmiany opatrunku, a także chciałbym wiedzieć kiedy opuchlizna zacznie maleć?

Witam, wszystko co Pan opisuje jest w tym wczesnym okresie fizjologią, ale może teź byc jakaś nieprawidłowośc. Bez obejrzenia zmian żaden szanujący się lekarz nic Panu nie doradzi. Wskazana konsultacja lekarska – urologa - najlepiej tego, który Pana operował. Pozdrawiam RH

Obrzęk zacznie maleć zapewne po okresie około tygodnia do dwóch. W chwili obecnej radziłbym wykonywać opatrunki na bazie Rivanolu (często je polewać) lub maści z antybiotykiem, żeby opatrunki były dobrze nawilżone lub natłuszczone. Przyjmować leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Penis w czasie leżenia podniesiony do góry (podłożyć pod mosznę np. mały ręcznik). W razie wątpliwości wcześniejsza kontrola w poradni urologicznej.