Nadmiar żelaza i obkurczony pęcherzyk żółciowy w wyniku USG

Robiłam badanie na żelazo wyszło 197, w tamtym roku miałam 140, widać, że rośnie. Często mam zapalenie tylnej ściany gardła, powiększone grudki chłonne w gardle, czy to może być przyczyna nadmiaru żelaza?. Robiłam USG brzucha i wyszło -obkurczony woreczek żółciowy-czy powinnam się martwić. Planuję dziecko, czy z takim żelazem jest to bezpieczne?, jakie są domowe sposoby na usuniecie żelaza. Od niedawna zaczęłam brać folik, czy w moim przypadku powinnam go brać-planuję dziecka.

- Nie, na pewno nie. Przyczyny mogą być całkiem inne.
Robiłam USG brzucha i wyszło -obkurczony woreczek żółciowy-czy powinnam się martwić?
- Nie, wszystko jest w porządku.
Planuję dziecko, czy z takim żelazem jest to bezpieczne?
- Tak, bezpieczne. Nie ma powodu do niepokoju.
jakie są domowe sposoby na usuniecie żelaza?
- Proszę poczytać sobie na stronie:
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_nadmiar_zelaza_szkodzi.html
Od niedawna zaczęłam brać folik, czy w moim przypadku powinnam go brać-planuję dziecka?
- Jeśli planuje Pani dziecko to zaleca się zażywanie kwasu foliowego. Radzę jeszcze w sprawie podwyższonego poziomu żelaza we krwi skonsultować się z hematologiem.