Nadmierna masa ciała u nastolatki: co robić?

Mam 14 lat, 164 cm wzrostu i ważę 67 kg. Jestem załamana. Mam odstający brzuch cellulit i rozstępy na udach (rozstępy ostatnio już się nie robią i są małe) chciałabym mieć płaski brzuch. Jak mogłabym schudnąć, zrzucić parę kilo, aby mieć dobrą wagę i wymarzoną figurę?  Nie wiem jak to osiągnąć. Proszę o pomoc. Aga
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest zbyt duża w odniesieniu do wzrostu. Przyczynami nadmiernej masy ciała u nastolatków mogą być między innymi problemy żywieniowe, brak aktywności fizycznej oraz problemy o podłożu chorobowym. W celu ustalenia przyczyny problemu należy udać się z rodzicami do lekarza. Pamiętaj, że nie powinnaś samodzielnie stosować diet odchudzających. Rozstępy moga być spowodowane zaburzeniami tkanki łącznej. Ten problem również wymaga diagnozowania. Ćwicznia na poprawę poszczególnych partii ciała znajdziesz na naszym portalu abccwiczenia.pl