Nadmierna masturbacja a brak wzwodu podczas stosunku

Witam, mam 23 lata, zdecydowałem się napisać, gdyż problem dotknął mnie i jestem zdruzgotany takim rozwojem sytuacji. Od niedawna poznałem wspaniałą kobietę. Od ostatniego współżycia przed nią minęło sporo ponad pół roku. Od tamtego czasu nic innego nie robiłem, jak tylko się onanizowałem. Robiłem to dość często, bo 2-3 razy dziennie. Popadłem w nałóg, z którym nie mogę zerwać. Oglądałem mnóstwo filmów, gdy się masturbowałem. Myślałem, że to nic złego, ale problem pojawił się gdy doszło do zbliżenia między mną a osobą, która poznałem. Wszystko było tak jak chcieliśmy, gra wstępna, romantyczny nastrój. Nie wiem co się stało, ale kiedy zbliżałem się do środka odczułem brak wzwodu. Co mnie bardzo zdeprymowało. Zacząłem się denerwować, gdy patrzyłem na reakcje partnerki. Bardzo mnie to dołuje, bo nie mogę przeboleć, że osobę, którą kocham nie mogę zadowolić. Wcześniej miałem inną partnerkę, nie było takiej sytuacji. Kochaliśmy się często i nigdy nie miałem problemu ze wzwodem. Wiem, że temat był drążony, ale oczekuje porady, gdyż nie wiem zupełnie co mam zrobić. Boje się, że stracę bardzo ważną dla mnie osobę. Czy mam się wybrać do jakiegoś specjalisty? Czy po prostu zaprzestać masturbowania się? Kiedyś gdy z ciekawości czytałem o takich rzeczach to się śmiałem, a teraz nie jest mi wcale do śmiechu, bo poważny problem spotkał mnie. Nie wiem zupełnie jak sobie z tym poradzić?

Witam!

Masturbacja nie ma wpływu na rozwój zaburzeń erekcji. Dotychczas nie miał Pan problemów z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu, podczas gry wstępnej też wszystko było w porządku. Dlatego można podejrzewać u Pana podłoże psychiczne problemu. Warto, żeby sprawdził to Pan u specjalistów. W pierwszej kolejności zalecana jest wizyta u urologa lub seksuologa, by móc wyeliminować zaburzenia somatyczne. Jeśli okaże się, że Pana problem ma naturę psychiczną, warto rozpocząć pracę nad problemem z seksuologiem lub psychologiem.

Pozdrawiam