Nadmierna potliwość i obrzęk po preparacie blokującym potliwość

Dzień dobry! Od dawna mam problemy z nadmierną potliwością, zwłaszcza na plecach. Znajomy zaproponował mi, bym posmarował plecy etiaxilem, co też zrobiłem. Niestety na drugi dzień plecy zrobiły się zaczerwienione jak po poparzeniu słonecznym. Proszę o pomoc, co teraz robić. Zacząłem smarować je kremem Alantan Plus, ale nie wiem, czy dobrze robię. Bardzo proszę o pomoc, za którą z góry bardzo dziękuję! Pozdrawiam! Krzysztof, lat 32

Witam! Najprawdopodobniej doszło do silnego podrażnienia lub reakcji alergicznej. Może Pan smarować alantanem, na wszelki wypadek wypić wapno musujące, a jeśli objawy nie zaczną ustępować po 1-2 dniach lub - co gorsza - się nasila, konieczny będzie pilny kontakt z lekarzem. Gdyby zauważył Pan obrzęk krtani, języka, trudności z oddychaniem - proszę natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli jest Pan alergikiem - nie należy czekać, a na wszelki wypadek pokazać się lekarzowi, który oceni powagę sytuacji. Pozdrawiam