Nadmierna potliwość i swędzące krostki na skórze

Dzień dobry.Mam problem z którym nie wiem jak sobie poradzić do jakiego lekarza pójść czy wogóle pójść, od momentu jak zrobiło się ciepło dużo się pocę szczególnie nocą,budzę się cała mokra, chodzi o to że wstaję z dziwnymi jakby potówkami na karku tuż przy włosach,na szyji czy nawet na klatce piersiowej a także na twarzy są to czerwone jakby bąble swędzące z ropniakiem na koncu,jest to dość męczące bo często swędzi więc odruchowo drapię,te plamy czerwone zostają dość długo,proszę o radę,pozd.

Witam mozna udac się do lekarza ogólnego lub do dermatologa. Lekarz przepisze odpowiednie preparaty, natomiast na nadmierne pocenie się może zlecić wykonanie dodatkowych badan hormonalnych, tarczycy.