Nadmierna potliwość od czterech lat

Witam, od dłuższego czasu (4 lata) borykam się z nadpotliwością uogólnioną. Chciałbym się dowiedzieć: 1) jakie choroby mogą ją powodować i co powinienem skontrolować? 2) czy istnieją leki doustne, które mogą usunąć/ograniczyć ten problem? 3) do jakiego lekarza się udać?

Witam! Choroby ogólnoustrojowe powodujące nadmierne pocenie się to przede wszystkim nadczynność tarczycy, cukrzyca, schorzenia nerek. Objawy mogą być również wynikiem nadwagi, zwiększonej pobudliwości nerwowej, palenia papierosów lub nadmiernego spożywania kawy. Leczenie uzależnione jest przede wszystkim od przyczyny którą spowodowana jest nadmierna potliwość. W pierwszej kolejności proponuję zgłosić się do lekarza POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.