Nadmierna potliwość stóp

Witam, mam problem i nie wiem jak mam sobie z nim poradzić, maż cierpi na nadmierna potliwość stóp, a ja i pozostali domownicy nie możemy znieść okropnego zapachu. Jest on tak intensywny że nawet po umyciu dalej śmierdzi , kapcie ,buty podłoga wszystko. bardzo proszę o poradę co mam uczynić z tym fantem. dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

W aptekach i niektórych drogeriach ( w aptekach dostępne są preparaty z większym stężeniem środków przeciwpotliwych) dostępne są antyperspiranty do stóp, które powinny zaradzić problemowi. Zmniejszą one potliwość stóp, a co za tym idzie wydzielanie przykrego zapachu. Sugeruję także od zapoczątkowania kuracji wymienić skarpetki i kapcie. Nowe skarpetki należy często zmieniać, nie rzadziej niż raz dziennie i prać w wysokiej temperaturze.