Nadmierna potliwość u 32-latka

Witam, mam 32 lata jestem szczupłym mężczyzną ale mimo strasznie się pocę. Nawet siedzą i nic nie robiąc zdazają się momenty że pot zalewa mi czoło plecy. A podczas jakiegoś wysiłku jest jeszcze gorzej. Czego to może być objaw? Czy tabletki bez recepty mogątu pomóc?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Nadmierna potliwość może mieć różne przyczyny: zaburzenia układu hormonalnego, zaburzenia metaboliczne, choroby nowotworowe, przyjmowanie niektórych leków, czy też stres. Aby wyjaśnić, czy nadmierna potliwość nie jest związana z występowaniem poważniejszych zaburzeń w organizmie, zalecam konsultację u lekarza rodzinnego. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-potliwosc Pozdrawiam.