Nadmierna reakcja na HW u dziecka

EEG dziecka 7 lat (w czuwaniu) Bardzo proszę o interpretację wyniku EEG, a w szczególności co oznacza "nadmierna reakcja na HW"? W czasie HW widoczne we wszystkich odprowadzeniach, rozsiane i w grupach, średnio i wysokonapięciowe fale wolne theta 4-7 Hz, delta 3 Hz.

Witam! Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że wynik badania eeg powinien być interpretowany w kontekście prezentowanych przez dziecko objawów i dotychczasowej historii jego choroby, dlatego wynik należy skonsultować z lekarzem który zlecił jego wykonanie. Nadmierna reakcja na hiperwentylację (HW) oznacza pojawienie się nieprawidłowej czynności biolektrycznej mózgu dziecka w reakcji na pogłębienie oddechu.

Informacje lakoniczne,niestety wyrwane z kontekstu.
Aktywacja hiperwentylacją ma istotne znaczenie w niektórych rodzajach padaczki,u dzieci najczęściej w pierwotnej padaczce uogólnionej napadów nieświadomości.
Może potwierdzać dany rodzaj padaczki i informuje m.innymi przy obecności i jej rozpoznani o konieczności unikania sytuacji w których HV może wyzwolić wystąpienie napadu ( lub jedynie zmian w zapisie eeg.)

Zapis eeg jest badaniem pomocniczym o tym zawsze należy pamiętać

Pozdrawiam dalsza opieka specjalisty neurologa prowadzącego synka.