Nadmierna senność w ciągu dnia - czy może być objawem niepokojącym?

Witam. Czy może być niepokojący fakt nadmiernej senności w dzień? Mam 27 lat, siedzący, nocny tryb pracy. Praca jest w ochronie. W pracy przesypiam w fotelu zazwyczaj około 5 h, po czym wracam do domu rano i potrafię spać czasem kolejne 6-8 godzin. Do tego przybieram na wadze, mimo iż niekiedy jadam tylko jeden posiłek dziennie.

Witam serdecznie.

Twoja nadmierna senność w ciągu dnia jest prawdopodobnie spowodowana pracą zmianową. Mimo iż w pracy przesypiasz kilka godzin, ze względu na okoliczności - nie jest to regenerujący sen. Dlatego też organizm domaga się dodatkowego odpoczynku w ciągu dnia.

W tej sytuacji wskazana byłaby również konsultacja internistyczna i wykonanie podstawowych badań oraz ocena funkcji tarczycy. Nadmierna senność i przyrost masy ciała może być np. objawem niedoczynności tarczycy.

Z pozdrowieniami