Nadmierne gazy i problemy ze stolcem

Witam od kilku miesiecy cierpie na nadmierne gazy bez wzgledu na diete oraz jasno brazowy stolec, czasem ciemnozolty, czesc taka a czesc inna, chcialbym zrobic badanie krwi prywatnie bo lekarz rodzinny stwierdzil po wywiadzie tylko IBS i przepisal mi Debretin, ktory po prawie tygodniu nic nie zmienil. Szukalem troche badan i mysle nad: bilirubina, GGTP, LDH, amylaza, lipaza, fosfotaza alkaliczna, ASPAT, ALAT, CRP, OB, glukoza oraz HDL i LDL. Dobre wybralem? Moze nietedy droga ale nie wiem.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Samodzielne wykonywanie badań bez zbadania przez lekarza może niewiele wnieść do diagnostyki. Proszę udać się do specjalisty gastrologa, który pokieruje procesem diagnostycznym. Do poradni gastroenterologicznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.