Nadmierne oglądanie pornografii i korzystanie z portali erotycznych

czy nadmierne ,kilku godzinne siedzenie przy kompie jest normalne oglądając pornografie ,a dokładnie mam na myśli portale randkowe filmy ,portale erotyczne wszystko ,wszystko związane z golizną i płatnymi usługami sex,

Tymi problemami zajmują się psycholodzy-seksuolodzy.
Dobrze wybrać takiego specjalistę, która/która jest także specjalistą od uzależnień.
W praktyce można pomóc tylko takiej osobie, która chce , żeby pomóc i współpracuje, a nie tylko pozoruje współpracę, jak niejednokrotnie bywa bywa...
Pozdrawiam.

Dzień dobry.
Korzystanie z internetu w opisany przez Panią sposób może wskazywać na uzależnienie od pornografii. Nie napisała Pani jednak, kogo dotyczy powyższa sytuacja, co mogłoby znacznie ułatwić rozpoznanie problemu i postawienie roboczych hipotez.
Niezależnie od powyższego, sugerowałbym tej osobie kontakt z psychologiem bądź seksuologiem.
Pozdrawiam

Witam. Takie kilkugodzinne spędzanie czasu przed ekranem komputera i oglądanie treści pornograficznych może świadczyć o uzależnieniu. Czy tak jest łatwo sprawdzić. Proszę spróbować przez tydzień tego nie robić. Jeśli nie da Pan rady wytrzymać lub Pana myśli będą bezustannie krążyły wokół tego tematu, świadczyć to będzie o uzależnieniu. O tym zaburzeniu mówimy także w momencie, gdy działania/ myśli o charakterze seksualnym dezorganizują nam życie (np. wpływają negatywnie na pracę, życie rodzinne, zdrowie itp.
Zalecam kontakt ze specjalistą - psychologiem, seksuologiem.