Nadmierne owłosienie po anoreksji

Witam, okolo pol roku temu zachorowalam na anoreksje. Powoli z niej wychodze. Na moim ciele pojawilo sie nadmierne owlosienie, slyszałam ze nosi nazwe lanugo. Chcialabym wiedziec czy jest to trwaly skutek choroby czy owlosienie zniknie wraz z wzrostem wagi?

Dzień dobry,

Czas zanikania lunago zależy od gospodarki hormonalnej, która podczas anoreksji została bardzo zaburzona.
Przede wszystkim powinnaś zrobić badania krwi sprawdzające hormony tarczycy (TSH, fT3, fT4) oraz płciowe (estradiol, progesteron, testosteron).

Czy już miesiączkujesz? Pamiętaj, że do prawidłowej pracy hormonów płciowych potrzebne są tłuszcze z diety. Dlatego staraj się co dziennie zjadać garść orzechów (migdały, orzechy włoskie, laskowe, brazylijskie) lub 2 łyżki oliwy z oliwek, olej lniany. Zawierają one zdrowe tłuszcze, które organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, a nie odkłada.

Bardzo często nadmierne owłosienie jest spowodowane zaburzeniami hormonów płciowych.
Odżywiaj się prawidłowo, dbaj o siebie a meszek powinien stopniowo zanikać.