Nadmierne pocenie się po porodzie

mam pytanie 2 maja urodziłam dziecko i od jakiegoś czasu zauważyłam że cała sie w poce zwłaszcza w nocy mam mokre czoło i klatke piersiowo dlaczego tak sie poce w nocy? wspomne jeszcze że poród był bardzo cieżki prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma powodów do niepokoju. W pierwszych 6 tygodniach po porodzie zachodzą olbrzymie zmiany hormonalne, które mogą być odpowiedzialne za w/w objawy. Po okresie połogu powinny one ustąpić.