Nadpłytkowość samoistna i wyniki badań krwi

mam pytanie prosze o interpretacje jak najszybciej w wakacje wykryto u mnie w wynikach krwi nadpłytkowosc samoistna po braniu leków wszystko sie unormowało krwinki białe 12 krwinki czerwone 4,61 hemoglobina 12,9 hematokryt 40,5 mcv 87,9 mch 28 mchc 31,9 płytki krwi 265 nagle same zaczeły spadac bez leków lymph% 24,1 mxd% 17,9 neut% 58 lymph 2,9 mxd 2,1 neut 7,0 rdw-sd 51,1 rdw-cv 16,0 pdw 13,9 mpv 11,7 p-lcr 38,0 bardzo prosze o interpretacje bo teraz badzo zle sie czuje

Witam! Szkoda, że nie podaje Pani/Pan wszystkich parametrów morfologii krwi. Nadpłytkowość samoistna w niektórych przypadkach może przekształcać się ostre białaczki szpikowe. W tym wypadku niezbędna jest więc pilna konsultacja z hematologiem, który zleci wykonanie dokładniejszych badań.