Nadpobudliwość przy powiększonych węzłach chłonnych u dziecka

Witam, mam 18 miesiecznego syna ktory od jakichs 2 tygodni ma powiekszone wezly chlonne. Niema przy tym zadnych innych objawow oprocz kataru. Od jakiegos czasu stal sie troche bardziej placzliwy i nadpobudliwy. Wezly powiekszone sa z dwoch stron szyji ale z jednej o wiele bardziej, co moze dolegac mojemu maluszkowi??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Potencjalnych przyczyn powiększenia węzłów chłonnych u dziecka może być bardzo wiele, w tym infekcje, choroby układowe, choroby rozrostowe, itd. Proszę zatem nie bagatelizować objawów tylko skonsultować się ze specjalistą pediatrą, który pokieruje dalszą diagnostyką oraz ewentualnie leczeniem.