Nadpobudliwość u mojego dziecka - jaka jest przyczyna takiego zachowania?

Mój synek ma 14 miesięcy i jest bardzo nerwowy, kiedy nie pozwolę mu na coś, przeważnie kładzie się na ziemi, tupie nogami i płacze, czasem nawet uderza głową w ziemię albo w ścianę, boję się o Niego, żeby nie zrobił sobie krzywdy. Staram się nie reagować na to, to znaczy, kiedy zaczyna się rzucać i wymusza płacz. Wkładam go do łóżeczka, żeby się uspokoił, kiedy się uspokoi, to biorę go na ręce i mocno przytulam, tłumacząc przy tym, że nie może tak robić, bo zrobi sobie krzywdę. Nigdy go nie biłam, nie krzyczę na niego, tylko tłumaczę mu, że nie może danej rzeczy robić, czasem kiedy trzymam go na rękach i nie zrobię tego, na co Kevinek ma ochotę, zaczyna mocno uderzać mnie swoją głową lub gryźć. Sama nie wiem, co mam zrobić, żeby oduczyć go takiego tupania i uderzania głową w podłogę. Nie wiem do końca, jak na to reagować, często chcę mi się płakać w takiej sytuacji, bo jestem bezradna. Poświęcam Kevinkowi bardzo dużo czasu, czytam mu bajki, słuchamy razem muzyki, bawimy się. Muszę dodać, że Kevinek prawie cały czas spędza ze mną, mimo tego, że mieszkam z teściami, to oni pracują, mąż pracuje za granicą, naprawdę daje mu dużo miłości i nie wiem, jaka jest przyczyna takiego zachowania. Proszę odpisać, dać mi jakieś rady, bo naprawdę nie wiem, co mam robić w takiej sytuacji.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Zachęcam Panią do spotkania się z psychologiem, który pozwoli zrozumieć zachowanie dziecka oraz dokona analizy funkcjonalnej zachowania i poradzi, jak reagować w konkretnych sytuacjach.

Zachowanie dziecka może być wynikiem czegoś: uniknięciem czegoś, reakcja na odebranie czegoś, sposobem komunikacji, więc konieczna jest pomoc fachowca, który oceni przyczyny zachowania i podejmie działania terapeutyczne;)

Proszę nie zwlekać ze spotkaniem u psychologa, ponieważ zachowania agresywne i autoagresywne dziecka są silne i wymagają natychmiastowej terapii.

Pozdrawiam