Nadużywanie alkoholu, awantury i chorobliwa zazdrość a zespół Otella

Czy osoba ktora wczesniej piła coniedziennie przez dluzszy okres piwa a od niedawna sie ograniczyla dzieki mnie ,bo ile mozna patrzec na te piwa codziennie wieczorem ,ograniczyla sie do weekendu ze tylko w weekend pije nieukrywam ze jak ma chec w tygodniu a ja zapytam sie ze znowu to jest odrazu awantura ze mu bronie ,ze jest pantoflarzem plus ta jego chorobliwa zazdrosc ,czy to mogą byc objawy otella?

w tym opisie jest za malo danych, aby postawic diagnoze.pytanie w co graja partnerzy i o co chodzi z tym zabranianiem...a najwazniejsze, dlaczego jeden z partnerow nie dba o siebie, tylko rozkazuje drugiemu? i dla jakich powodow obojga ten zwiazek trwa...?