Nadwaga przy astmie oskrzelowej

Witam, mam 31 lat, choruje na astme oskrzelowa od 18 rż.(*stwierdzona) symbicort stosuje 2X dziennie,ew doraznie, moj problem to waga!! Cwicze 5-6 razy w tyg po 30, 45, 55 min, ogólnie w pracy cały czas na nogach-w ruchu, staram sie pic duzo wody nawet przypominajke sobie zrobiłam, staram sie tez jesc 5-6 posiłków, pieczywo ciemne, owsianki, zero słodyczy, kawy tez juz nie pije, tylko herbate zielona, a moja waga od 4 m-cy stoi w miejscu co robie zle, prosze o pomoc

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

To dosyć mało informacji, nie wiem też jaka jest Pani masa ciała. Powodów zastoju może być wiele - stres, brak snu, zbyt intensywna aktywność fizyczna lub zła dieta, a także zwykła fizjologiczna reakcja na dłuższą dietę. Co do diety, proponuję zmienić podejście i spróbować na 4 tygodnie zrezygnować z produktów zbożowych, postawić na warzywa i świeże produkty (jaja, ryby, mięso, nabiał, orzechy, pestki), pić 2 łyżki dobrej jakości tranu i nie zapominać o zdrowych tłuszczach jak masło i oliwa. Żadnej mąki, chleba, makaronów itp. - żadnych zbóż. Po 4 tygodniach powinna już Pani się zorientować, czy rodzaj diety wpływa na zastój w utracie wagi.