Naevus pigmentosus compositus jako wynik histopatologiczny

Dostałam wczoraj wynik histopatologii, znamienia wyciętego z wargi sromowej większej, który brzmi:" Naevus pigmentosus compositus - genital nevus. Utkanie zmiany obecne jest w jednym z bocznych marginesów operacyjnych." Jak rozumieć wynik? Jakie powinno być dalsze postępowanie ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: znamię barwnikowe złożone - znamię genitalne. Jest to zmiana łagodna. Ponieważ znamię nie zostało usunięte w całości, sugerowałabym by skonsultowała się Pani z lekarzem, który Panią operował. Być może wskazane będzie powtórzenie zabiegu i całkowite usunięcie zmiany.