Nagła zmiana zachowania męża i

Mam pytanie.Mysle ze moj maz dostal jakies zaburzenia psychiczne i niewiem jak sobie z tym poradzic.Ma problemy z budowaniem wiezni,nie okazuje uczuc,nie chce rozmawiac o niczym,odsuwa sie odemnie,potrafi patrzec 2-3 godziny w sciane czy okno i nie rozmawia z nikim.Maz ostatnio mial problemy wpracy,nie chce o tym rozmawiac.Wspomina tez zle czasy z mlodzienstwa ,czasem sie smieje czasem drze o nic.Jesli do niego rozmawiam przeszkadza mu to.Chodzi w kolko domu godzinami i ciagle przemysla

Witam,
może problem jest zbyt trudny i spodziewa się,że Ty nie uniesiesz ciężaru.Po prostu musisz zacząć mówić mu CO SAMA CZUJESZ I CO Z TOBĄ SIĘ DZIEJE pod wpływem jego zachowania,nie koncentrować się na "zaburzeniu",które mu przypisujesz i szukać jego potwierdzenia.Dla wszystkich jest ważne,by inni ludzie czasami dawali oznaki niepokoju z powodu braku naszej psychicznej lub fizycznej obecności.
A to jest nieobecnośc psychiczna.
Pozdrawiam.

Mgr Adam Horak Psycholog

Zaburzenie psychiczne, to poważne słowo, którego na razie bym unikał. Przedstawione zachowania męża mogą jednak niepokoić i dobrze, że Pani je dostrzega. Jeśli opisane objawy trwają już ponad dwa tygodnie, niezbędna jest konsultacja w poradni zdrowia psychicznego. Gdyby to było niemożliwe, proszę rozważyć z skorzystanie z lekarskiej wizyty domowej.