Nagłe krwioplucie z niewiadomych przyczyn

Nagle bez przyczyn wystąpiło u mnie krwioplucie (najpierw idzie nitkowaty skrzep, potem przez jakieś kilkanaście minut czysta żywa i niespieniona krew bez śluzu; objaw ustaje samoistnie by powtórzyć się za parę godzin; 3-4 razy w ciągu dnia). RTG klatki piersiowej: "Płuca o wzmożonym rysunku śródmiąższowym, miernie rozedmowe". Nocne wygrzanie się pod cieplejszym okryciem i zapisany lek CYKLONAMINE zatrzymał krwawienia. Pytanie o przyczyny i próbę diagnozy, czy to może jakieś złuszczające zapal

Lek. Tomasz Budlewski

Występowanie krwioplucia może mieć bardzo wiele przyczyn, najczęstszą jest infekcja, ale krwioplucie może być objawem poważnej choroby. Najlepiej aby Pani udała się do lekarza pulmonologa.