Nagłe przybranie na wadze przy chorobie Hashimoto

W ciągu ostatniego roku utyłam ok 12kg. Jestem osobą b. aktywną, codziennie conajmniej godzinę wykonuję różne rodzaje aktywności fiz.(fitness, zumba, aerobic, pilates, trening funkcjonalny), ale choruję na hashimoto. Wyniki tsh są w normie. Endokrynolog nie zleca innych badań. Może jednak są jakieś endokrynologiczne przyczyny takiego stanu rzeczy. Mam liczne mięśniaki macicy. Poza tym mam 50 lat, ale żadnych objawów menopauzy. Proszę o poradę:-)

Witam
jeżeli poziom hormonów jest ustabilizowany, jest Pani aktywna, to pozostaje "zrzucić" winę na nieodpowiednią dietę!
Dieta to 70% sukcesu, aktywność fizyczna jest wskazana, potrzebna i rewelacyjnie działa na organizm, ale również wzmaga apetyt, często nie zauważamy tego.
Najlepiej wybrać się do specjalisty, który ułoży dietę, spróbować ją zastosować i ocenić wyniki. Jeżeli nic się nie zmieni - trzeba szukać dalej, innej przyczyny; jeżeli waga zacznie spadać - to wszystko jasne :) pozdrawiam i powodzenia!
www.akademiazz.com.pl