Nagłe wypadanie włosów z cebulkami

Witam! Piszę w związku z dużym dla mnie problemem. Od 4 miesięcy strasznie wypadają mi włosy. Zawsze miałam bujne, bardzo grube włosy, aż zaczęły powoli wypadać. Byłam u lekarza ogólnego - badania TSH, FT3, FT4, morfologia dobra, cholesterol dobry (dość wyskoki poziom dobrego cholesterolu). Byłam u ginekologa - progesteron, estradiol, FSH w normie (jak to ginekolog stwierdziła tylko dzieci rodzic). Włosy z dnia na dzień wypadają mi garściami. Na początku po 70, potem po 100, później 150, a teraz już wolę nie liczyć, bo ciągle płaczę. Dodam, że w mojej rodzinie wszystka kobiety miały piękne włosy i żadna nie łysiała (babcia osiwiała dopiero w wieku 68 lat). Nie wiem co mam robić. Biorę Viapil, Seboradin (ampułki), stosuję naftę, olej rycynowy i nic. Jestem bliska załamania. Proszę o pomoc, jakie badania powinnam jeszcze zrobić. Wizyta u dermatologa nie podbudowała mnie, a kosmetyki nic nie pomagają. Włosy wypadają z cebulkami! :(

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Na podstawie wykonanych przez Panią badań nie można wytłumaczyć dlaczego włosy nadmiernie wypadają. Konieczne jest badania przez dermatologa, jednak najlepiej udać się do takiego, który zajmuje się właśnie leczeniem łysienia. Być może wskazane będzie również wykonanie trichogramu.
Jeżeli zażywa Pani leki - nawet dostępne bez recepty, proszę uważnie przeczytać ulotkę stosowanego preparatu. Często przyczyną nadmiernej utraty włosów są leki antykoncepcyjne czy krążeniowe.

Pozdrawiam