Nagłe zmęczenie podczas wchodzenia pod górkę

Mogę chodzić po prostym terenie długo, natomiast najmniejsza górka powoduje brak powietrza i zadyszkę. Ja wiążę to z nogami.Na rowerze stacjonarnym mogę przekręcić pedałami tylko około 10 razy i muszę odpocząć bo ból od kolan w dól jest nie do wytrzymania. Krótka przerwa i wszystko wraca do normy.Kardiologicznie wszystko jest w porządku. Spirometria również. CO to może być za choroba ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej mają podłoże naczyniowe. Sugeruję wykonanie USG doppler naczyń kończyn dolnych oraz konsultację angiochirurgiczną.