Najpierw brązowe plamienie, potem krwawienie niczym miesiączka - co to jest?

Witam, mam 21 lat, biorę tabletki od ok poł roku i myślę, że na pewno nie jestem w ciąży. Wczoraj uprawiałąm z chłopakiem petting i na początku wyleciał ze mnei brązowy śluz. Nie martwiłam się, ponieważ wyczytałam, że dużo dziewczyn tak miało. Niestety dziś występuje krwawienie i wciąż trochę brązowego śluzu.

Według tabletek okresu powinnam dostać w niedzielę, czyli za 5 dni. Co się dzieje? Czy to nadżerka, może torbiel? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ się strasznie martwię! Pozdrawiam, Kasia

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno wyrokować o przyczynie plamienia na podstawie samego Pani opisu. Możliwe że ma Pani nadżerkę szyjki macicy lub polip. Niewykluczone także, że cierpi Pani na tzw. krwawenie przełomowe, czyli takie, które pojawia się czasem u kobiet, które od dłuższego czasu przyjmują antykoncepcję hormonalną.

Radzę umówić się na wizytę do ginekologa, który zweryfikuje te hipotezy.

Pozdrawiam!