Napadowe bóle pleców promieniujące do brzucha

Witam. Od paru lat , raz na pół roku, czasami 2 razy w mesiacu zaczynaja mnie lekko bolec plecy, w odcinku lędzwiowym. Po paru minutach ból staje sie tak silny, że jest nie do wytrzymania, czasami nawet płacze z bólu, przechodzi on na tym samym poziomie w strone brzucha . Trwa to tak ok 5 min, ale ból jest silny, a po 5 min przechodzi jakby wogóle mnie nie bolało. Jaka moze byc przyczyna bólu. Do jakiego lekarza mam z tym iść ? Dziekuje za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn, w tym urologiczne, gastrologiczne czy też neurologiczne. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka tj. podstawowe badania laboratoryjne oraz RTG kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Proszę zatem zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada oraz zleci badania dodatkowe. Umożliwi to postawienie właściwej diagnozy oraz wdrożenie właściwego leczenia.