Napady agresji u męża po alkoholu

witam,moj maz czesto naduzywa alkoholu potem jezdzi po pojaku,jak wraca do domu z zakrapianej imprezy robi awantury,karze mi isc pracowac na ulice a dodam ze mamy roczne dziecko,ktore jest caly czas przy tych awanturach,nieraz wyrzuca nas z domu w nocy bez wzgledu na to czy jest cieplo czy mroz.zastanawiam sie co ja takiego mu zrobilam ze on mnie tak traktuje,bywa tez agresywny dlatego boje sie co sie wydarzy jutro.....prosze o pomoc
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Pani mąż nadużywa alkoholu i nie panuje nad swoimi reakcjami. Jeżeli nie jest już uzależniony od alkoholu, to pije w sposób ryzykowny albo szkodliwy, o czym świadczy chociażby fakt, że prowadzi samochód w stanie nietrzeźwym. To nie Pani jest winna zachowań męża. Proszę się nie obwiniać i nie robić z siebie ofiary, na czym zależy Pani mężowi. On próbuje zapewne usprawiedliwić fakt, że pije, dlatego wzbudza w Pani nieuzasadnione poczucie winy. Tylko Pani mąż jest odpowiedzialny za to, że nadużywa alkoholu, upija się, wszczyna awantury, wyrzuca Panią z domu. Proszę pamiętać, że Pani należy się szacunek! Pani mąż nie ma prawa Pani poniżać, krzyczeć na Panią, bić, wyrzucać z domu. To jest niedopuszczalne. Pani mąż potrzebuje profesjonalnej pomocy, której powinien poszukać w ośrodkach leczenia uzależniania od alkoholu (odsyłam na stronę: http://www.parpa.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=5&Itemid=10). Pani również powinna pomyśleć o wsparciu psychologicznym dla siebie jako osoby współuzależnionej i dla swojego dziecka.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry!

Każdorazowe poczucie zagrożenia ze strony męża, agresję, powrót pod wpływem alkoholu itp. może Pani zgłaszać na Policję. Pozwoli to m.in. na założenie tzw. niebieskiej karty i wsparcie, opiekę dla Państwa rodziny. Proszę zgłosić się również do np. Centrum Interwencji Kryzysowej, Fundacji Niebieska Linia, Centrum Praw Kobiet, Ośrodka Terapii Uzależnień itp.

Pozdrawiam!