Napady duszności

od dwóch miesięcy mam napady duszności. Na początku był to tylko w nocy a teraz problemy mam w dzień.. najgorzej jest jak sie położe spać, wtedy mam ten problem.. nie mogę złapać powietrza i mam boleści przy wydychaniu powietrza.Byłam u lekarza rodzinnego i stwierdził że to na tle nerwowym. Przepisał tabletki a dolegliwości zwiększaja się.. co to może być?proszę o pomoc.

Witam! Opisane napady mogą co prawda pojawiać się na tle nerwowym, mogą być jednak również ekwiwalentem astmy, szczególnie jeśli towarzyszy im kaszel. Jeśli dolegliwości są nasilone powinna Pani zgłosić się do pulmonologa który przeprowadzi dokładną diagnostykę.