Napady lęku i znęcanie matki w przeszłości a terapia przez Internet

Witam wiem ze wymagam długo trwalej terapi.Od dziecka moja matka znęcała się na demną fizycznie i psychicznie.Bila mnie czym popadnie haczykiem rozgrzanym w piecu; powrozem namaczanym w wodzie dosłownie czym popadnie.Zamykała mnie w piwnicy na kilka dni i nocy.Jako małą dziewczynkę wyganiała z domu.Sypiałam pod gołym niebem..Nie mogę iść na terapie nie umiem w cztery oczy rozmawiać..Zaraz dostaję napady lęku cała się pocę.Zdaża się że po ataku lęku mam napad drgawkowy.Są terapie poprzez sieć?POZ

Dzień dobry!

Rozumiem, że wieloletnia trauma okrutnej przemocy sprawia, że dziś osobista rozmowa o swoich trudnościach jest dla Pani bardzo trudna. Istnieją jednak dobre ośrodki i wykwalifikowani specjaliści, którzy będą potrafili przejść z Panią przez ten wysiłek. Wiedzą, jak zareagować, jak mogą pomóc, kiedy doświadczy Pani ataku paniki. Aby Pani życie, nastrój, samopoczucie i stan zdrowia poprawiły się, konieczny jest osobisty kontakt zarówno z psychoterapeutą, jak i z lekarzem psychiatrą.

W psychoterapii czynnikiem leczącym jest także (a może przede wszystkim) relacja, która nawiązuje się z psychologiem, więź, budująca się bliskość, zaufanie, atmosfera panująca w gabinecie itp. Internet nie dają takiej możliwości. Jednocześnie wielu elementów psychoterapii, np. wspólnego zapisywania, wspólnego rysunku, ćwiczeń w ruchu itp. nie można odtworzyć przez Internet.

W mojej opinii kontakt internetowy może mieć charakter porady, sugestii, ukierunkowania, wymiany informacji. Nie może jednak zastąpić psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień dobry!
Cieszę się, że dostrzega Pani konieczność przepracowania swoich traumatycznych doświadczeń z dzieciństwa. Najlepiej byłoby jednak, gdyby zdecydowała się Pani na kontakt terapeutyczny osobisty. Już sama taka bliska relacja, możliwość podzielenia się swoim bólem będzie miała wymiar terapeutyczny. Poprzez sieć ten proces będzie przebiegał dłużej. Są psychoterapeuci, którzy pracują poprzez skypa, choć nie wiem, czy pierwsze spotkania nie odbywają się jednak osobiście. Bez trudności powinna Pani znaleźć potrzebne oferty poprzez internet.
Pozdrawiam!