Napady ostrego bólu lewej nogi i pośladka

Jestem 36-letnią kobietą i mam wielki problem. Od długiego już czasu mam napady ostrego bólu lewej nogi i pośladka. Jest to tępy ból... Tak jakby mięśni lub kości. Czasem nie mogę na tej nodze stawać, a czasami ból jest łagodny, ale ciągły. Ból nasila się przed miesiączką. Do tego dochodzą bardzo dziwne inne objawy, nietrzymanie moczu. Czasem po prostu nic nie czuję, silne zimne poty w nocy, kłopoty ze snem oraz drżenie rąk a czasem nawet plątanie się języka. Czuję się przewlekle zmęczona. Przez to wszystko mam już kłopoty z mężem, który nie wierzy, że coś mi jest tylko oskarża, że na pewno się nałykałam jakiś leków lub upiłam. Nie piję alkoholu i z leków biorę tylko no-spę i paracetamol. Nie wiem już co mam robić. Wszyscy lekarze twierdzą, że jestem zdrowa. Ginekolog ok, prześwietlenie kręgosłupa ok, wyniki badań moczu i krwi wszystkie w normie. Proszę o pomoc, bo nie wiem już co mam robić. Nie wiem, gdzie się udać. Marta

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Trudno mi powiedzieć co w opisanej sytuacji może być przyczyną tych dolegliwości, gdyż nie mam możliwości ani zbadania, ani zebrania szczegółowego wywiadu chorobowego, ale nie wykluczone, że Pani dolegliwości mogą mieć podłoże neurologiczne, dlatego w tym celu najlepiej będzie skonsultować się ze specjalistą neurologiem, gdyż takie bóle w okolicy pośladka promieniujące do nogi dodatkowo nietrzymanie moczu mogą sugerować np. jakieś patologie kręgosłupa przebiegające z uciskiem na rdzeń kręgowy lub nerwy rdzeniowe. Samo zdjęcie rtg nie zawsze jest wystarczające do stwierdzenia nieprawidłowości. Być może konieczne jest wykonanie jeszcze innych badań obrazowych jak choćby rezonans magnetyczny kręgosłupa a w razie potrzeby także rezonans czy tomografia głowy, ale o dalszym postępowaniu powinien zadecydować neurolog. Pozdrawiam