Naraya Plus a ryzyko zajścia w ciążę

Witam! Ja również stosuję tabletki Naraya Plus. Niestety zapomniałam wziąć pierwszej tabletki i wzięłam ją na drugi dzień. W ulotce jest napisane, że jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki był stosunek to jest ryzyko zajścia w ciążę. Jednak ja w trakcie brania pominiętej tabletki miałam miesiączkę ( jak zawsze , ponieważ są 4 tabletki placebo a u mnie miesiączka trwa trochę dłużej). Czy mam powody do obaw??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli nie doszło do stosunku podczas stosowania tabletek placebo oraz zastosuje Pani dodatkowe zabezpieczenie przez okres siedmiu dni to nie ma powodu do niepokoju.