Narodziny w 36 miesiącu a rehabilitacja kończyn górnych

witam. mam pytanie i bardzo proszę o odpoeiedż. mój synek ma skończone dwa mies urodził się w 36 tyg. skierowano nas na rehabilitacje. kręcz i wzmożone napięcie kończyn górnych. czy rehabilitacja mu pomorze? jest bardzo rezolutnym chłopczykiem. na brzuszku wysoko podnosi główkę, jak trzyma się go na prosto także utrzyma główkę. ładnie gaworzy. niepokoi mnie ta rehabilitacja... chciałabym aby był silnym i zdrowym chłopczykiem ale boję się że może być coś nie tak.. bardzo proszę o odpowiedż

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proces rehabilitacji jest jak najbardziej konieczny i w przeważającej liczbie przypadków skuteczny w podobnych sytuacjach.

rehabilitacja pomoże przywrócić prawidłowe napięcie mięśniowe, usunie kręcz, na pewno wspomoże prawidłowy rozwój Pani Synka. czesto dzieci rehabillitowane szybciej osiągają osiągają kolejne etapy rowoju np przewracanie na boki dzięki temu, że są odpowiednio stymulowane..