Nasilający się ból po uderzeniu w piersi

Udezylam sie pod biustem i odczuwam bol ktory bardzo sie nasila w pozycji lezacej na prawym I lewym boku jest nie do wytrzymania mimo ze minely 3dni boli bardziej . W pozycji siedzacej pochylonej do przodu ustepuje , podejrzewam uszkodzenie zebra . Co mi dolega , jak sobie pomoc , czy cos mi grozi ? Mam 51 lat martwie sie i nie mogę spac z bolu utrudnione jest przy tym czesciowo oddychanie .Prosze o pomoc .

Objawy , które pani opisuje faktycznie mogą świadczyć o pęknięciu lub złamaniu żebra. W związku z czym koniecznie jest wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej celem potwierdzenia lub wykluczenia złamania. Leczenie u specjalisty chirurga lub ortopedy, najczęściej zachowawcze jeśli nie ma powikłań złamania (odma, ropień). Pozdrawiam