Nasilenie bólu podbrzusza po miesiączce

Dzień dobry. Tydzień temu planowo dostałam miesiączkę. Brzuch pobolewał mnie delikatnie, tak jak zwykle. Po miesiączce ból podbrzusza się nasilił. Ból najbardziej dokucza mi wieczorem. Mam wrażenie, że kłuje mnie prawy jajnik. Co może być przyczyną takiego bólu? Dodam również, że obecnie jestem w trakcie zaliczania egzaminów końcowych i bardzo jestem zdenerwowana, czy to może mieć wpływ na ból? Rodzina mówi mi coś o zapaleniu wyrostka, inni o torbielach jajników.. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być potęgowane przez stres. Niemniej jednak warto przeprowadzić kompleksową diagnostykę przyczyny dolegliwości. Proszę zatem udać się do lekarza.