Nasilenie objawów menopauzy po zastosowaniu HTZ

Witam!

Mam wrażenie, że weszłam w okres menopauzy. Gdy przez dwa tygodnie uderzenia gorąca nie dawały mi żyć, udałam się do lekarza. Stwierdził typowe objawy menopauzy, zalecił badania i HTZ. Przyjmuję Novofem od tygodnia. Niestety uderzenia gorąca nie ustąpiły, a nawet nasiliły się - teraz oblewa mnie gorący a potem zimny pot. Czy to normalne i czy jest możliwość poradzenia sobie z tą tak przykrą dolegliwością?

Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

wspomina Pani, iż zostały Pani zlecone badania. Rozumiem, że to na podstawie tychże wyników została u Pani rozpoznana menopauza. Jeśli tak, radziłabym poczekać jeszcze na efekt leczenia. Przyjmuje się, iż pierwszą poprawę samopoczucia można zauważyć nawet do 2-3 miesięcy. Proszę zauważyć, iż przepisany preparat jest lękiem hormonalnym, a zatem przejściowe dolegliwości nie są niczym zaskakującym. Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywać, wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam