Nastąpiło pęknięcie prezerwatywy - jak wysokie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Witam. Ostatnio uprawiałem seks z dziewczyną. Jednak pojawił się mały problem, ponieważ pękła nam prezerwatywa, jednak do wytrysku doszło poza ciałem dziewczyny. Dziewczyna ma cykle regularne (28 dni). Ostatni pierwszy dzień miesiączki miała 18/19 lutego, a seks uprawialiśmy 4 marca (wg kalendarzyków były to dni płodne). Z tego, co mi mówiła, wynika, że owulację mogła mieć dzień lub dwa przed stosunkiem (stwierdza to poprzez odczuwane różnego rodzaju bóle występujące w czasie owulacji). Jakie jest ryzyko, że zaszła w ciążę? Może te punkty jeszcze pomogą w udzieleniu mi lepszej odpowiedzi: do wytrysku doszło poza ciałem dziewczyny, jakieś 10 min po opuszczeniu jej ciała, przez cały stosunek nie mogłem osiągnąć maksymalnej erekcji, kondom prawdopodobnie pękł pod koniec stosunku (możliwe, że w czasie zdejmowania - nie mam pojęcia kiedy... wtedy na tym nie byłem skupiony), dziewczyna była prawdopodobnie po owulacji (dzień/2 dni), miała strasznie sucho. Członek, a raczej prezerwatywa, po wyjęciu był bardzo suchy. Jeszcze jedna sprawa... Proszę nie doradzać mi tabletek 72 h... Jest już na nie za późno, a poza tym nie mogłem ich dostać, a byłem u wielu specjalistów. Chcę tylko wiedzieć, jak duże może być ryzyko, że moja dziewczyna jest w ciąży... Proszę o odpowiedź oraz pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Drogi Użytkowniku!

Prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe, ale jednak istnieje z tego powodu, że prawdopodobnie były to dni płodne i jakaś śladowa część płynu preejakulacyjnego mogła dostać się do środka.
Jednak ryzyko ciąży jest niewielkie.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i przeprowadzić test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

http://abcantykoncepcja.pl/ratunku-pekla-prezerwatywa-co-teraz

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl