Natręctwa dotyczące stylu ubierania się partnerki

Obsesja? Mam problem z ubiorem mojej dziewczyny. Ubierała się wyzywająco. Często się spieraliśmy i kłóciliśmy. Na początku moje zastrzeżenia mieściły się w normach(nie normalności ale zazdrosnego chłopaka) nie podobały mi się jej obcisłe, przymałe topy wydekoltowane, mini i push-upy. Ona zmieniła trochę swój ubiór, ale nieznacznie. Po roku cały czas myślę o jej ubraniu. Przeszkadzają mi rzeczy, które rok wcześniej w ogole nie były problemem. Próbuję z tym walczyć ale natrętne myśli powracają

Zazdrość (ta nieadekwatna) w związku często sygnalizuje problemy z niska samoocena, poczuciem własnej wartości lub trudne doświadczenia i zranienia w przeszłości. Warto przyjrzeć się, co naprawdę jest powodem Pana niepewności i emocji, a także dokonać zmian. Bo jak do tej pory- zmiana zachowania dziewczyny, nie wpłynęła na zmianę Pana odczuć. Może to znaczy, że to Pan potrzebuje coś zmienić, coś przepracować, by zyskać spokój psychiczny i wiarę w siebie.

Witam, jest Pan zazdrosny o dziewczynę, nie podoba się Panu jej sposób ubierania. Proszę się zastanowić z czego wynika Pana sposób spostrzegania. Czy mogą Państwo dojść w tej sprawie do kompromisu, czy zaakceptuje Pan ten styl ubioru. Na początku znajomości atrakcyjny wygląd partnerki nie przeszkadzał, po jakimś czasie zaczął. Obawia się Pan, że inni mężczyźni również mogą zwrócić uwagę na osobę z którą jest Pan związany. Trudno jest Panu przestać myśleć o partnerce pod kątem wyzywającego ubioru. Podstawę w związku stanowi zaufanie, partnerskie relacje. Proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam